تبلیغات

شرایط خرید سربازی برای مشمولان غایب چیست؟

شرایط خرید سربازی برای مشمولان غایب چیست؟

شرایط خرید سربازی برای مشمولان غایب چیست؟

به گزارش پرس فان: سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت که این کمیسیون در مصوبه‌ای میزان جرایم تعیین شده برای معافیت از خدمت سربازی مشمولان غایب 8 سال و بیشتر از آن را تعیین کرد.

محمدمهدی مفتح در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس به ارائه توضیحاتی در مورد مصوبه کمیسیون تلفیق پرداخت و گفت: کمیسیون تلفیق در حال برگزاری آخرین جلسات‌اش است و قطعاً گزارش کمیسیون جهت بررسی در صحن علنی بعد از تعطیلات 22 بهمن آماده میشود.

وی ادامه داد: در جلسات قبل در مورد معافیت از خدمات سربازی مصوبه‌ای داشتیم که جزئیات آن مشخص شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق توضیح داد: طبق مصوبه کمیسیون کسانی که 8 سال به بالا غیبت از سربازی دارند با پرداخت جریمه از خدمت سربازی معاف می‌شوند، در واقع جرایمی را به تصویب رساندیم تا بر اساس آن فردی که بیش از 8 سال غیبت از سربازی داشته بتواند با پرداخت این جرایم معافیت بگیرد.

به گفته مفتح، این جرایم برای غایبان زیر دیپلم 10 میلیون،‌ دیپلم 15 میلیون، فوق دیپلم 20 میلیون، لیسانس 25 میلیون، فوق لیسانس‌30 میلیون، دکترای غیرپزشکی 35 میلیون، دکترای پزشکی 40 میلیون و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون است که با پرداخت این جرایم این دسته از افراد از خدمت سربازی معاف میشوند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با تأکید مجدد بر این‌که این میزان از جرایم برای مشمولان غایب بیش از 8 سال است،‌ گفت: به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال، 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه می‌شود. غیبت بیش از 6 ماه نیز یک سال محسوب میشود. برای مشمولان متأهل 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند 5 درصد از مجموع جرایم کم میشود.

وی افزود: نکته دیکر آن است که دارندگان این نوع کارت‌های معافیت از نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی و انتصاب در سمت‌های مدیریتی اعم از سیاسی و اداری دستگاه‌های موضوع ماده 5 قانون خدمات کشوری محروم هستند و نمیتوانند همچون فردی که خدمت سربازی را انجام داده از تمامی مزایا برخوردار باشند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به برخی دیگر از مصوبات این کمیسیون، گفت: دولت مکلف شد 50 درصد تخفیف بهای بلیط هواپیمای فرزندان شهدا، والدین،‌ همسران شهدا و جانبازان 25 درصد به بالا را در کلیه خطوط هواپیمایی منظور کند. تاکنون این موضوع برای خطوط هواپیمایی دولتی لحاظ می‌شد اما با توجه به وجود ایرلاین‌های غیردولتی این تخفیف برای این خطوط از هواپیما نیز لحاظ خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق دولت موظف است نسبت به برقراری و پرداخت مستمری به رزمندگان معسر دارای حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه به گونه‌ای عمل کند که مستمری ماهانه آنها کمتر از 75 درصد حداقل دستمزد سال 94 نباشد.

وی در پایان گفت: کمیسیون تصویب کرد قانون آزمایشی بیمه شخص ثالث در سال 94 نیز برای یک سال دیگر تمدید شود.این مطلب را به اشترک بگذارید

یاهو مسنجر فیس نما کلوب فریندفید ایمیل خوشمزه دیگ تویتر فیس بوک گوگل پلاس

تبلیغات سایت


ابر برچسب ها :
سحر قریشی عکس جدیدچالش به اشتراک گذاشتن عکس با مادر چیست؟عکس جدید نفیسه روشنجدیدترین عکس نفیسه روشنعکس سیروان خسروی جدیدجدیدترین عکس سیروان خسرویجدیدترین عکس میلاد کی مرامعکس جدید بهنام صفوی 93عکس اینستاگرام بهنام صفویجدیدترین عکسهای بهنام صفویجدیدترین عکس رضا عطاراننیوشا ضیغمی عکس جدیدنیوشا ضیغمیجدیدترین عکس نیوشا ضیغمیدانلود تیتراژ ابتدایی خانه سبز با دکلمه زنده یاد خسرو شکیباییدانلود آهنگ خانه سبز با صدای خسرو شکیباییدانلود آهنگ تیتراژ ابتدایی سریال خانه سبزدانلود تیتراژ کافه سوال رامین عبدالهیدانلود تیتراژ برنامه کافه سوال با صدای رامین عبدالهیدانلود تیتراژ ابتدایی برنامه کافه سوال با صدای رامین عبدالهیدانلود آهنگ کافه سوال با صدای رامین عبدالهیگفتگو مفصل با مهرداد نظری کاراکتر حسنیگفتگو با مهرداد نظریطرز تهیه سبزی پلو با ماهی خوشمزه مخصوص شب عیدطرز تهیه سبزی پلو با ماهی خوشمزهدانلود فیلم طرز تهیه سبزی پلو با ماهیدانلود سبزی پلو با ماهی به خانه بر می گردیمدانلود آشپزی به خانه برمی گردیم سبزی پلو با ماهیطرز تهیه کتلت عربیروش پخت کتلت عربی خوشمزه